Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Hledat    FAQ    Online hry

Obsah fóra » Hráčské deníky - SOUTĚŽ » FARMERAMA - Deníky farmářů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Farmařník losiksobik
 Příspěvek Napsal: 12.01.14 23:20 

Ahojky, vítejte v mém deníčku.
Po dlouhém váhání jsem se rozhodla ho založit, hlavně abych si sem psala postřehy a komentáře, co mě vždy během hry napadnou. A třeba někoho i zaujmou :-)

Nejprve bych se asi měla představit - v reálném životě se jmenuji Jana :-)
  • od kdy hraji Farmeramu? - já osobně si to uvědomuji od září 2012, ale farma je registrovaná od 20.8.2011 (jak jsem se dozvěděla na oficiálním fóru z gratulace od barbuchas, tímto jí děkuji i za krásné blahopřání)
  • kdo je můj oblíbený soused? - v podstatě všichni, nechci se nikoho dotknout :-) Nejnověji mám přidanou uživatelku evalumar, kterou jsem před dávnou dobou potkala na jednom diskuzáku, pak se ztratila, a teď jsem ji poznala podle ikonky (a vlastně nicku na tomhle fóru). Pak samozřejmě ja_krovak, diky kteremu vubec hraju farmu, jeho mamka albus93, Katule008, _lanadam_ a Drakopes, které jsem nejdřív znala a náhodou přišla řeč na to, že hrajeme farmičku, Šárulka a prostě všichni...
  • Můj oblíbený sport? - gymnastika, lyžování, atletika, krasobruslení a spousta dalších.
  • Oblíbené jídlo a pití? - všechno dobré :-)) k pití teď ujíždím na kaštanovém mystic dreams :-)
  • Co dělám, když nehraji Farmeramu? - starám se o rodinku (manžel a tři děti), věnuji se další dobrovolnické činnosti a spoustu dalšího, i když času je strašně málo :-(
  • S kterou osobou bych se chtěla potkat a proč? - S Agathou Christie, prostě proto. S duchem JFK, aby mi prozradil, kdo ho zabil. A s mým prapradědou, protože se zdá, že to byl velmi zajímavý člověk...
  • Má oblíbená barva? - když jsem byla malá, byla to modrá. Teď se to strašně mění, ale nemusím růžovou :-)
  • Má oblíbená hudba? - skoro všechno, podle nálady. Ale nemusím moc tvrdé věci, rap a dechovku. I když lidovky doma občas zpívám...
  • Kde trávím dovolenou? - momentálně jí moc není, ale ráda hory, vodu a taky chaloupku na samotě u lesa. A miluji cestování - hlavně Irsko - proto na farmičce vlaje irská vlajka...
  • Plány do budoucna - Přežít :-)
  • Jak jsem se dozvěděla o Farmaramě? - Od kamaráda, ale o tom víc v jednom z dalších příspěvků :-) Nesnáším totiž dlouhatánské příspěvky...

Naposledy upravil losiksobik dne 11.02.14 08:32, celkově upraveno 6

Předmět příspěvku: JÁ A FARMIČKA - SOUČASNÝ STAV
 Příspěvek Napsal: 12.01.14 23:21 

Aktuální stav: 16.9.2014:
  • Farma lvl 89, Baha lvl 2210
  • Strom moudrosti: 4330
  • Řemesla: Marmeládník 5 - Květinář 4 (a snažím se za pomoci produktů postoupit dál) - Pekař 5 - Spa Manažer 4 (ten mě baví) - Alchymista 3 (nějak jsem nepochopila, jak funguje a k čemu vlastně je, hlavně má velkou spotřebu palet... třeba až se budu nudit a vše ostatní bude hotovo :-)))
  • Legenda: 29/30 - dává mi to zabrat, chybí mi poslední stupeň Soutěže zemědělců, zvířátka přibývají pomalu.

Po častých změnách a dlouhém přemýšlení jsem dospěla k rozvržení: Na Hlavní mýtině pole a trochu stromů, Na Divošce chlívky, ale i když jsou tam jen po jednom, stejně se tam nevešly všechny (tu bourám jen v nutných případech) a jako doplněk stromy, v Lese pole a stromy a chlívky, to přestavuji nejčastěji. Baha jsem nějak zkombinovala a trochu měním podle situace. Nakonec vše můžete vidět ve Fotoalbu :-)

V družstvu mi chybí skoro všichni šlechtěnci, mám hotové jen ovečky - ale všude jsem u minimálně osmého úkolu a ten zbytek se těžko plní.
Z produktových misí jsem tak v půlce se Zdraví a pohoda, ještě jsem nezačala s Tvůrčími hůlkami, vyplatilo se mi spíše prodávat.
Ani jsem nezačala s Make-up party, Smoothie pro Lauru, Dokonalý čaj jsem zatím dotáhla k receptu :-)
Z časovek mi chybí poslední Katalog Flotto, ten chci dodělat, až bude Šťastný den dílen.
Strašidelný zámek má hotové první čtyři úkoly :-) Kouzelná čistota teprve čeká...
A jak už jsem psala, chybí poslední úkol Soutěže zemědělců.
Zbytek je hotov :-) Jen mě děsí, že úkoly v družstvu přibývají, místo aby ubývaly - ale jsou hlavně na baha...

Naposledy upravil losiksobik dne 16.09.14 16:32, celkově upraveno 24

Předmět příspěvku: JAK ŠEL ČAS
 Příspěvek Napsal: 12.01.14 23:22 

Farmičku jsem objevila díky jednomu kamarádovi. Když byl u nás na návštěvě, tak se zeptal, jestli si u nás může "sklidit"... Jasně že jsme souhlasili - a už to bylo :-) V té době jsem byla bez online závislosti, můj oblíbený Restaurant City na FB skončil a nic jiného mě nechytlo... (tedy teď ještě Criminal Case). Takže jsem mu začala sklízet - a už mě měl dost, protože jsem mu občas dělala nepořádek v akci (třeba jsem mu nasázela slunečnici do srdíčka a kolem něco zeleného, takže byl trochu překvapen, když se přihlásil), takže jsem přešla na vlastní farmu :-)
Začátky byly krušné, akce jsem neplnila, nevěděla jsem, co se má a nemá dělat, chyběly mi triky a fígle... Nevěděla jsem, co je děsivka, co je MJS a vlastně nic. Ale hledala jsem si informace (hlavně na tabletu při kojení :-)) a postupně se rozběhávala...
Pořád se snažím najít způsoby, jak si to i užít a nehnat se jen za BZ, ale zase postupovat... je to náročné :-) Těžké je i rozhodnutí, jestli investovat nebo ne... Nakonec jsem si dala limit na měsíc 200Kč (tedy mimo pomocníky, protože klikat ručně pidipole bych fakt nechtěla, stejně už mám nemocnou ruku), což mi přišlo jako něco, co můžu obětovat a zatím mi to nebude až tak chybět. A jsou měsíce, kdy to ani nevyužiju. Utrácím hlavně za superkrmivo pro BB, občas za nějakou superdekorku nebo za stonek.
A taky se mi jednou něco strašně nechtělo dělat, tak jsem si vytvořila excel, nejprve jen souhrn věcí potřebných pro družstvo, později jsem přidávala další listy, jako např. optimalizace dodání produktů na oxkara, nebo teď přehled všech věcí na trhu s protihodnotou a výrobní hodnotou... pořád mi nejde do hlavy, jak mohou lidi nabízet nějaký řemeslný produkt za cenu např. 3000, když nákupní cena plodin na něj potřebných je 15000 :-) ale aktualizace tohohle sešitu je náročná, všechno ručně přeťukávat, takže mi teď slouží spíš pro orientaci - co se vyplatí vyrábět a prodávat :-)
Co mi tou cestou utkvělo v hlavě? Aktivace Baha za 200 hvězdiček. První Obchodovat a darovat, kdy ze mě někteří museli mít radost, neboť jsem se zbavovala vzácných dekorací za hubičku. První Babyboom, kdy jsem se radovala z každého zvířátka :-) Mentor systém, který ovšem dopadl tak, jak dopadl (a podle mě si to zaslouží samostatný příspěvek). Objevení oficiálního fóra a vzápětí toho neoficiálního :-) Otevření stonku. Získání 300 hvězdiček a okamžité převedení do Živoucí legendy. Dosažení 4.úrovně marmeládníka a zakoupení receptu na MJS. Nová Baha (i o té se chci rozepsat trochu víc).
Je zajímavé sledovat, jak se věci mění... třeba cena na trhu - když jsem začínala, Hit stál kolem dvaceti tisích, teď je za desetinu (musím se těch nových pódií zbavit, dokud ještě mají nějakou cenu), MJS stávala taky kolem 90tis, teď jsem ráda, když je nad 70, to jdu rychle prodávat. Kozí mléko kleslo díky kozímu stromu, stejně jako med. Upřímně doufám, že další produktové stromy už nebudou, to úplně ničí smysl výroben...
Jsem i poměrně častým přispivatelem vlákna Nové návrhy :-) Ten první byl po OaD, kdy jsem navrhovala vylepšení hledání, nakonec jsme se spojili s misaz640 a podali návrh společně. RT ho sice nezrealizovalo, ale pořád doufám, dává mi smysl :-) s tímhle návrhem jsme i vyhráli soutěž o návrh měsíce a misaz640 díky tomu získal Losí podium :-) Pak jsem přišla ještě s návrhem na uložení stavu farmy (při bourání kvůli akcím), možností dodávat do družstva najednou (a to už se asi nezrealizuje), grafickým odlišením nenakrmených chlívků a teď naposledy s možností nabídnout zboží přímo z přehledu na trhu. A nedám si pokoj, teď při OaD mi vadilo, že si nemůžu přátele seřadit podle abecedy, tak je tu další návrh :-) Jen u RT zatím nemám moc úspěch...

Naposledy upravil losiksobik dne 11.02.14 08:53, celkově upraveno 4

Předmět příspěvku: MENTOR SYSTÉM
 Příspěvek Napsal: 12.01.14 23:23 

V roce 2013 přišlo RT se zajímavým nápadem - umožnit těm zkušeným, aby předávali své poznatky a nápady dál a pomohli nováčkům. Přiznám se, že se mi ta myšlenka hodně líbí, jak bych ocenila, kdyby mi někdo třeba řekl, ať si ve třetím stupni marmeládníka vařím základní směs, že se mi pak bude hodně a hodně hodit... Jenže dobrý nápad neznamená vždy dobrou realizaci :-(
Začalo to chybným stanovením lvl, od kterého by mohl být člověk mentorem... co člověk ve 40.lvl ví? Ukázalo se, že celá řada skoro nic a stejně si troufá být mentorem. Třeba ani neumí nakoupit semínka... Navíc bylo málo nováčku, tzv. kuřátek a velký zájem o mentorství. Protože samozřejmě byly i dobré odměny. Takže to dopadlo tak, že celá řada zájemců má smůlu a třeba by byli dobrými lektory, jiní už jsou v tom posledním lvl mentorství a stále dostávají nová a nová kuřátka :-( Oopět probíhá jakási selekce podle běžnému uživateli neznámých kritérií, kdy má člověk prostě smůlu.
Určitě se mezi mentory najdou ti dobří. Ale měla jsem možnost přístupu k několika začátečnickým farmám, kde se nováčci hlásili do Školy farmářů a získali mentora. Upřímně, nevím, jak to vůbec mohlo fungovat. Někteří ani nenapsali svým kuřátkům úvodní mail, ve kterém by vysvětlili, kdo jsou, jak jim mohou pomoci a o co jde. Jiní sice zprávu napsali, ale např. typu - mentorů je málo, posílej mi body nebo tě vyměním. Kdyby tohle na mě někdo vybafnul, když jsem začínala, tak bych se ho pak bála na cokoli zeptat... nebo napsat jako první.
Možná to zní jako kyselé hrozny, já vím (jo, sama, ač. lvl 86, mentor nejsem a jasně že bych chtěla, chci dráčka :-)). Na fóru mentoři píšou, jak je to hrozné, jak jim kuřátka neposílají body a jak je to strašně těžké... ale zapomínají, že oni tu možnost mají. Oni mohou vyhodit kuřátko, oni z něj přece i tak něco mají... a odpovídat na stesk "já jsem na tom stejně jako ty a měl bych nárok být lektor, ale nejsem a nemám tu šanci" utěšováním "no mně jedno kuřátko ze čtyř nekomunikuje, není o co stát" úplně nepomáhá...
RT už by se mělo zamyslet nad jakoukoliv nenáhodnou selekcí hráčů... Nastavit kritéria a kdo je splní, tak třeba dílem náhody přidělovat kuřátka. Nikoli, že kdo přijde o kuřátko, dostane nové a jiní mají smůlu. U náhodných výběrů můžu nadávat, že mi štěstí nepřeje (např. u TS nebo BB), ale vím, že to je jen o náhodě. Tohle není o náhodě a navíc ani ne o znalostech - to, že je někdo v 80.lvl neznamená, že toho ví o hře víc, neěž někdo např. v 70., který ale třeba neplní zakázky ve Farmářském domě.
Stejně tak se hráčům nelíbí jiné věci, které zavání zvýhodňováním jakési skupiny.... Tohle není ta správná cesta :-)

Naposledy upravil losiksobik dne 10.02.14 16:45, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: NOVÁ BAHA
 Příspěvek Napsal: 12.01.14 23:23 

V červenci 2013 zavedl RT novou Bahamaramu, na kterou byli všichni zvědaví. Objevovaly se sice určité náznaky, co a jak bude, ale čekalo se na ostrou verzi.
První spuštění bylo katastrofální... Spousta chyb, nic nefungovalo tak, jak mělo. Rychle se vše zastavilo a než se to dalo do pořádku, tak to nějakou dobu trvalo. Spravedlivě se přidělily i zlaté banány těm, kteří ve starém systému byli ve vyšších levelech a v podstatě byli okradeni. Emoce způsobil i rázný konce vysokému nárůstu BBZ díky punči a mangovo-pomerančovému smoothie, ono násobky stovek přece jen dělaly hodně :-) Nakonec se to naštěstí uklidnilo.
Musím říci, že se mi nový systém poměrně líbí. To, že si sama můžu vybrat, co a kdy aktivovat. Nechala jsem zavřený mombín a nejdřív odemkla cesmínu a maté, další zákazníky nemám odemčené doteď, nějak je nepotřebuji, sotva zvládám napěstovat na Láďu :-) ale časem, jestli se podaří njaká rezerva, tak to zkusím... Člověk prostě musí trochu přemýšlet a uvažovat a ne že je mu všechno dáno pod nos...
Co mě trochu mrzí, je, že nám rovnou dali vše odemčené a zařadili do nějakého lvl. Měli to udělat tak, že podle počtu lvl zlaté banány a vše zamčené, ať se sami rozhodneme.
Nechápu nářky těch, co chtějí banány v úkolech místo hvězdiček a stále nové a nové způsoby, jak získat zlaté banány. Podle mě to jde poměrně rozumně, přece nejde, aby měli všechno hned. Nevím, jestli už někdo udělal srovnání starého a nového systému v tom, jestli teď lze získávat plodiny rychleji nebo naopak (možná, až se mi zase do něčeho nebude chtít, tak se na to podívám :-) ). Na farmě taky přece nemají během měsíce karafiát a květák a tak, taky si musejí počkat...
Líbí se mi i Ostrov pokladů a jeho postupné odkrývání :-) nechtěla jsem další plochu na pěstování, to už by se akce změnily v úplné pěstovací šílenství :-( a jak píšu dále, mám ostrov odblokovaný celý a díky OaD naplněný dekoracemi, které dávají BBZ :-) tedy až na drobné výjimky...
Mimochodem, loni v červenci při přechodu na novou Baha jsem byla v lvl 23 a měla 7 941 174 BBZ, na začátku února už mám přes 21 milionu a aktivováno mnohem víc, než bych měla na staré Baha:-))) Jediné, co mi hodně vadí, jeto šílené klikání pro přechody mezi plochami :-(((

Naposledy upravil losiksobik dne 11.02.14 08:46, celkově upraveno 3

Předmět příspěvku: SNĚHOVÁ VÁNICE
 Příspěvek Napsal: 12.01.14 23:32 

Začala akce Sněhová vánice a musím říct, že takhle špatně jsem snad ještě nikdy nezačala :-(((
Obrázek

Protože akce vypadá docela napjatá i na pěstování a bourat farmu kvůli tomu vážně nebudu, tak jsem zkusila pár ušetřených pokusů na kole štěstí. Ze 40 pokusů se mi jen třikrát vůbec objevila možnost +100% do stodoly :-( Ale co mě šokovalo, v mém lvl jako jedna ze čtyř hlavních cen obyčejný krůtník????

A stále to nepadá a nepadá :-(

Naposledy upravil losiksobik dne 26.01.14 11:41, celkově upraveno 4

Předmět příspěvku: SPA MANAZER
 Příspěvek Napsal: 12.01.14 23:35 

10.1. Dosaženo úrovně mistra (lvl 4) :-)
Obrázek

Naposledy upravil losiksobik dne 13.01.14 16:13, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: OBCHODOVAT DAROVAT
 Příspěvek Napsal: 12.01.14 23:36 

Po více než půl roce se RT odhodlal, že něco udělá s akcí Obchodovat a darovat... A aby se vyhnul blamáži, jaká byla při poslední akci, tak se rozhodl spustit test bez záruky, ve kterém ale dovolí obchodovat jen s věcmi, které lze koupit v obchodě za krejcary... Takže žádné xxl upgrady, žádné dekorky do stonku atd...
Já jsem zvědavá, jestli budu moct obchodovat aspoň s Vildou, docela by se mi jich dost hodilo :-)
A všichni samozřejmě prskají a hodlají test bojkotovat... takže RT řekne, že šanci hráčům dali a o ni se na ni vykašlali... Tak je snad napadne dát jen testovací kupony :-)
Ale aby nedošlo k mýlce, já se plnohodnotného OaD taky nemůžu dočkat, mám zálusk na pár kouzelňáků, ale budu radši, když se to teď vychytá.

Vypadá to, že se psal kód od začátku, ostatně, já taky nesnáším opravovat cizí kód :-)
A po posledním OaD jsem sepsala seznam připomínek, snad ho modíci předali, to jsem zvědavá, co bude změněno... Zlepšovacích návrhů bylo jen od nás dost...

Naposledy upravil losiksobik dne 14.01.14 11:22, celkově upraveno 2

Předmět příspěvku: Re: Farmařník losiksobik
 Příspěvek Napsal: 13.01.14 16:10 

ObrázekDnes skončila akce Sněhová vánice, při které bylo možno získat Obydlí mývala i se žlutým a oranžovým upragem a výrobnu Maskovací obchod.
Bylo to docela náročné, ani ne tak na pěstování (i když jsem taky měla co dělat), ale tentokrát na vypadávátka... Ač jsem se snažila, musela jsem vzdát poslední úkol. Ale jak oranžový upgrade, tak výrobnu masek jsem získala:
Obrázek

Na nevypadávání si stěžovali i lidé na fóru, docela by mě zajímalo, kolik lidí tuto akci neudělalo a jestli RT dělá nějaké anylýzy...

Naposledy upravil losiksobik dne 10.02.14 15:51, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Výstavní zahrada
 Příspěvek Napsal: 16.01.14 22:07 

13.1. splněn úkol 6 :-)
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další

Obsah fóra » Hráčské deníky - SOUTĚŽ » FARMERAMA - Deníky farmářů