Registrovat    Přihlásit se    Fórum    Hledat    FAQ    Online hry

Obsah fóra » Hráčské deníky - SOUTĚŽ » FARMERAMA - Deníky farmářů

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: deník farmářky beruška-86
 Příspěvek Napsal: 07.01.14 17:15 

Vážení a milí,

než se začnu pokoušet přestěhovávat svůj deníček, tak si to tu musím nejprve tak trošku osahat, protože asi jako spousta jiných lidiček jsem tady ještě nic nepsala (byť mám tento účet založený už chvíli). Tak mi držte prosím palce, jdu na to ;-)

S deníkem jsem si dala docela dost práce, tak by mě hodně mrzelo, kdybych s ním měla skončit. Tomu, kdo spískal likvidaci deníků na fóru velmi děkuji, však on vám to pánbíček vrátí! :worried:

Čeho se teď asi bojím nejvíce je, abych si při editaci něco nešikovně nesmazala.
Prosím vás také o trpělivost, zvláště pokud jde o vkládání odkazů na další příspěvky, neb o to jsem se ještě ani nepokoušela. (To jen abyste se nedivili, proč ten text vypadá někde poněkud podivně.)
No a také mi dá práci dohledávání obrázků, které byly původně na pictu.cz a ještě jsem je nezvládla přestěhovat jinam.

Naposledy upravil Zuzik dne 07.01.14 18:46, celkově upraveno 2

Předmět příspěvku:
 Příspěvek Napsal: 07.01.14 17:56 

ObrázekBeruščin deníček...Obrázek
>Fotoalbum beruška-86<

(tady byl obrázek farmy, který musím dohledat, prosím o strpení)

Deníček jsem začala psát 16. dne měsíce října léta páně 2011 ještě jako "zelenáč" hrající tou dobou cca 2 týdny a farmařící v 43. levlu.

(berušky, které se mi tady prohání, mám od své sousedky Yw, která mi je zanechala v deníčku při své první návštěvě, pokud se nepletu a moc za ně děkuji)

≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈

od kdy hraji: 1. října 2011
jak jsem postupovala: z počátku to šlo samo sebou docela rychle ;-)
kam jsem to dotáhla*:
farmerama: 99. levl
ostrov Bahamarama: 24. levl před změnami na Baha
- po změnách na ostrově: /začínala jsem někde okolo 104. levlu, tuším?/323. levl
řemeslo (pekař): 5. stupeň
řemeslo (spa): 5. stupeň
řemeslo (alchymista): 3. stupeň
řemeslo (marmeládník): 4. stupeň
řemeslo (květinář): 3. stupeň
hvězdičky na stromě moudrosti: 9 260
zlaté banány použité v chrámě na Baha: 1 971

trh: AQ

O FARMIČCE
AKCE JEN KRÁTCE
"MINI AKCE"
DĚNÍ

obrázky s mojí farmičkou od lidiček:
Obrázek
tenhle krásný obrázek s mou farmičkou mi podarovala Katulllka1

≈*≈ další obrázek mi zanechala třeba -Bella.Th0rne- (zmizel z pictu.cz, až najdu, vložím)≈*≈
≈*≈ obrázek od steveník≈*≈
≈*≈ obrázek od Plšky bohužel z webu také zmizel, ale doufám, že ho někde dohledám ≈*≈

FARMÁŘSKÁ ZPOVĚĎ

oblíbená hra: hm, těžko říct, nejsem žádná velká hráčka ani na webu ani v životě
co dělám, když nehraju farmeramu: čtu, píšu, jím, spím, sním .. to by bylo na román (v neposlední řadě občas píšu do tohoto deníčku nebo nakukuji do deníčků jiných lidiček, abych věděla, co je u nich nového)
oblíbená barva: že by modrá?! ;-)
oblíbené jídlo: knedlo, vepře, zelo, svíčková mojí sestry, řízečky... toho by bylo hodně... čokoláda ale není jídlo jaké asi měl autor otázky na mysli,.. mňam, už se mi sbíhají sliny, když nad tím přemýšlím

oblíbený soused: takový, který mi nad ránem nevyřvává pod oknem a občas donese něco dobrého na zub.. :lol: ... no a na farmě samo sebou takový, který nelení a farmaří
s kým bych se chtěla setkat a proč: nějak mě nikdo nenapadá...
oblíbený mazlíček: plyšový - dárek od nejlepší kamarádky před X lety
kde trávím dovolenou: hm, záleží, co si kdo představuje pod pojmem dovolená..
plány do budoucna: raději moc neplánuji - člověk aspoň není zklamaný, když to nevyjde..

oblíbený sport: tak koukat se dá na ledacos, že? (třeba krasobruslení) - tanec úplně za sport nepovažuji
oblíbený prohlížeč: hlavně, že nějaký je a funguje
oblíbená hudba: tak ode všeho trošku.. líbila se mi opera Giovani; Mariah Carey, Shakira, Taylor Swift; písničky sk. Elán, NoName, Team,.. písničky Jarka Nohavici, Karla Kryla, Tomáše Kluse atd. atd.

Obrázek
(na tomhle místě byl medvídek, který se mi nedaří najít, díky za dráčka jeho autorovi)

P.S.: hvězdička (*) je pro doplnění, že je to aktuální informace k datu:
28. dne měsíce prosince léta páně 2017

Naposledy upravil Zuzik dne 28.12.17 19:25, celkově upraveno 21

Předmět příspěvku: Re: deník farmářky beruška-86
 Příspěvek Napsal: 07.01.14 18:43 

Milý návštěvníku deníčku,

sice předpokládám, že jsi hráč farmeramy nebo jsi už o ní aspoň slyšel a víš, co tu a jak funguje, ale můj deníček to ještě neví, takže mu tady něco ve zkratce musím napsat.
Sice o tom, jak se původně rozrůstala farma bude něco v následujících příspěvcích, ale na úvod by možná bylo docela fajn mít ty informace pěkně pohromadě. Tedy, po přihlášení se do hry se dostaneme rovnou na hlavní louku. Pokud se chceme dostat někam jinam, musíme kliknout na ceduli mapa, která nám umožní přesunout se jinam. Podle dosažených levlů se nám postupně odkrývají další hrací plochy - divoká louka a mýtinka - a také park, kam máme možnost umístit nastřádané dekorace, za které sbíráme BZ, krejcary apod. Mimo to se můžeme také podívat do města, kde se nám postupně zpřístupní družstvo, tržiště a dílna. Kromě toho můžeme nahlédnout do budovy banky, pošty nebo na kolo štěstí. K němu se dá nově dostat i přímo z mapy. Z té se dostaneme také na návštěvu k Bambulce Kučeravé, která má pro nás vždy nějaký mls (v podobě pár ks SH, nějakých BZ apod.). Za hvězdičky na stromě moudrosti z mýtinky pak můžeme odkrýt přístup k ostrovu Bahamarama a na něm za dlouhý předlouhý čas se probojovat k úkolům otvírajícím přístup na Ostrov pokladů, který s ním sousedí. Což mi připomíná, že kousek od parníku, který nás vozí k ostrovům, je na mapě ještě plážička (pirátská zátoka), na které sídlí pirát, který se s námi pokouší smlouvat a nabízet nám o něco levněji věci, které jinak najdeme ve farmářském obchodě (ten je ve městě nebo přímo na Bahamaramě). Abych nezapomněla, od 50. levlu se dá dostat do řemeslnické čtvrti, kde je možnost začít se věnovat řemeslům. Kousek od ní je magický stonek vedoucí k nebi.
Tak na to koukám, že jsem se nedostala k popisu jednotlivých hracích ploch. Když to hodně zestručním, na většině je nádrž na vodu a hnojiva (ukazuje i zásoby superkrmiva), mlýn na mletí krmiva, hnojiště, kombajn s pomocníky, farmářská budova (v té je možnost plnit zakázky, šlechtit plodiny a je v ní i přístup ke škole farmářů) a hlavně vlastní hrací políčka, na kterých se pěstuje nebo se dají vyměnit za chlévy nebo stromy. A jak to vlastně funguje? Ledacos bude dále.

O FARMIČCE

seznámení s mými sousedy
strom moudrosti a aktivace run
stromy, chlévy, výrobny
šlechtění
řemeslnická čtvrť
Bahamarama
pirátská zátoka
Bambulka kučeravá
úkoly v družstvu
kolo štěstí
(hlavní výhry, speciální výhry)
nebe
album nálepek

Milý deníčku,

pokud jde o psaní, tak jak jistě brzy zjistíš, je to jedna z mých malých vášní.. (a snad už vím, jak na vkládání obrázků!) Takže jak to začalo? Na počátku nebylo nic.. vůbec nic.. tedy to také není tak úplně pravda.. na počátku bylo mé nadšení začít si farmařit na svém a po svém. ;-) Ani se mi nechce věřit, kolik jsem toho za ten čas prožila! Ale ten čas vážně letí jako s větrem o závod a jedna akce střídá jinou, až se mi z toho občas točí hlava jako na kolotoči!

Obrázek

Začala jsem prvního dne v měsíci říjnu, léta páně 2011, někdy po osmé hodině večerní. Hlavní farma vypadala opuštěně, tak jsem se za pomoci tutoriálu postupně propracovávala k tomu, abych mohla začít skutečně farmařit. Ještě téhož dne jsem si našla několik kamarádů (sousedů) a propracovala se do 4. levlu. Díky jednomu ze sousedů (krocan79, toho času také nováček) jsem se mohla pustit také do plnění prvních úkolů ve družstvu (málem bych přehlédla, že mi je dosud odpíraný přístup k družstvu povolen! takže mu patří můj dík. @-)--) Teď už si nejsem přesně jistá, jestli jsem zakončila den postupem do tohoto, nebo dokonce do 5. levlu.

Málem jsem zapomněla na takovou maličkost, jako je změna mého erbu ;-) K té první došlo nějakým záhadným způsobem bez mého vědomého přičinění, načež jsem ho změnila do dosavadní podoby s narcisem na "žlutých a černých polích".

(obrázek zmizel z uložiště)

Dopoledne druhého dne jsem se s chutí pustila do plnění dalších úkolů, možná i vyřizování nějakých zakázek a během dne postoupila o několik dalších levlů dál. Nemohla jsem se dočkat, až se mi odkryje přístup na mýtinku a následně do parku. Nezbylo mi, než trpělivě čekat a pěstovat, co to dá. ...No a tak to šlo den za dnem, až jsem se dostala až tam, kde jsem nyní (nechci tě nudit postupným výčtem mých ne zcela bezvýznamných úspěchů, které se od sebe lišily jen málo, ale pár jich přece jen zmíním).

Kde jsem to jenom skončila? Aha, už vím..

Končil October-fest a zároveň s ním nadešel ten slavný den, kdy se mi dostalo té cti a já mohla na mýtinku a následně na stromě moudrosti aktivovat svou první runu! Teď jsem se těšila, až si budu moci postavit svou první výrobnu. Poctivě jsem střádala materiál a čekala.

Naposledy upravil Zuzik dne 28.12.17 19:33, celkově upraveno 16

Příspěvek Napsal: 07.01.14 20:27 

Milý deníčku,

na farmičce se čas od času konají tak zvané "miniakce", což jsou pravidelně se opakující super akce, z nichž některé trvají jen krátce - 24 hodin děsivé noci (obvykle kolem úplňku), jiné cca prodloužený víkend (babyboomy, tajemné stáje a sazeničky) nebo nepravidelnější akce s nepředvídatelnou dobou trvání, což platí o jarmarcích i obchodovat a darovat (opakují se cca jednou za 2-3 měsíce, mám ten dojem).

"MINI AKCE"

babyboomy:
v roce 2012: lednový, únorový, březnový, dubnový, květnový, červencový, srpnový, záříjový

děsivé noci
Obrázek

tajemné miniakce:
tajemné stáje
tajemné sazeničky (florenovník!)
tajemné sazeničky na Bahamaramě

obchodovat & darovat:
lednové obchodovat a darovat, obchodovat a darovat II, obchodovat a darovat III
obchodovat a darovat 9.-13.8.

Obrázek

jarmarky:
I. 23.-30.11.2011, II. 16.1.2012, III. 27.3.-2.4.2012, IV. 27.8.-3.9.2012, .. VII. 13.-19.8.2013

Saint gigantica express
- šlechtění stromů a stájí

Naposledy upravil Zuzik dne 30.11.14 16:30, celkově upraveno 11

Předmět příspěvku:
 Příspěvek Napsal: 31.01.14 15:26 

Milý deníčku,
jak jistě víš, na farmě je docela frmol i díky různým sezónním akcím - jedná se o krátkodobé akce většinou v řádech několika dnů až týdne, někdy i déle, během kterých se často objeví nějaký krátkodobý úkol přímo v družstvu nebo se k němu dostaneme přes plácek před ním. Často tyto akce odráží roční dobu, dění ve světě apod.

AKCE JEN KRÁTCE:

October fest
Tour de France
Dožínky
Halloween
Kočičí týden
Polský den nezávislosti
Rumunsko
Mikuláš
Zimní krajina v zemi farmerama
Oprava saní
Silvestr

2. narozeniny Farmeramy
Valentýn
Karneval
Oxkar s příchutí Hollywoodu
Maďarská národní slavnost a Mezinárodní den žen
Velikonoce
FairTrade
Farmerama slaví den královny
Zelené týdny (green7)
Den matek
Diamantové jubileum anglické královny
Fotbal ve Farmeramě
Ruská rodinná slavnost
Velká letní soutěž
Sportovní (putování ) slavnost
Cukrová slavnost 2012
UFO, návrat Nublonů
UFO, stroj z vesmíru
Dožínky 2012 (Polské dožínky)
Octoberfest (2012)
Španělská akce
Haloween (2012)
Kočičí týden (2012)
Polský den nezávislosti
Vinobraní
Německý týden
Zimní kouzlo
Sobí expres - Vánoce 2012
Silvestr 2012 - nový rok 2013

3. narozeniny Farmeramy
Karneval (2013)
Valentýn 2013
Oxcar 2013
Bulharsko 2013
Plný dům
Řecká akce 2013
Světový den vody (2013)
Velikonoce (2013)
Týden umění (2013)
Italská akce (2013)
My little ponny (2013)
Den rodičů (2013)
Psí týden (2013)
Jahodový týden (2013)
Čokoládová továrna
Recykl-o-mat
Svatojánská noc
Den nezávislosti USA
Zmrzlinový den
Open air 2013
Čas na kávu
Lunarma (2013)
Zvoník na prázdninách
Septemberfest
My little ponny (2013 II)
Strašidelný turnaj
Halloween (2013)
Fragglesové ve hře Farmerama
Dožínky (2013)
Vánoce 2013
Silvestr (2013)

Sněhová vánice (2014)
Připrav se na párty
Narozeninový komix
Valentýnské rande (2014)
Farmerama komiks 2
Den a noc

Naposledy upravil Zuzik dne 20.05.14 21:07, celkově upraveno 11

Příspěvek Napsal: 31.01.14 16:07 

Milý deníčku,

na farmě (ať už té mé nebo globálně ve hře) i tady v deníčku se stále něco děje a protože je toho opravdu hodně, rozhodla jsem se sem zařadit odkazy s dílčími informacemi...

≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈ ≈*≈

Plus minus každodenní zprávičky se objevují v kalendáři, který jsem rozepsala po měsících, ale kvůli omezení vkládání obrázků (max. 10 na příspěvek) jsem některé ještě rozdělila na části.

kalendář 2012

leden
únor
březen
duben
květen
červen, 2. pol. června
červenec
srpen
září
říjen
listopad a prosinec
...

Mimo to občas vkládám do deníčku trošku delší zprávy k různým příležitostem jako jsou svátky (advent), změny ve hře (grafika, nové runy, úkoly v družstvu atp.) nebo příležitostné soutěže (i trošku dlouhodobější hádání obrázků).

advent (vč. soutěžního adventního kalendáře)
přání k Vánocům a do nového roku
beruščin vánoční příběh
valentýnka
byl pozdní večer, 1. máj,...

postup do levlu na farmičce a na Bahamaramě
(byl původně rozepsán na více místech, ale po menších úpravách v deníčku - postupy na Bahaře zde a na farmičce tady

Obrázek

podpisy sarkakucerka
podpisy od Borůvka1972
podpisy od Borůvky II

příspěvky jako "Co se (ne)povedlo aneb Pat a Mat by to neprovedli lépe",
"šotek v pekárně" apod. byly přepsány do jednoho - intermezzo

stará vs. nová grafika přihlašovací stránky
novinky na farmeramě
zpravodajská kampaň
nová řemesla - lazebník? (SPA), alchymista (spekulace z Farm Orákula aj.)
šlechtění koz a nové úkoly,
Kouzelné putování, losí pódium
nové stromy (30-7-2012)
novinky ve hře (runy aj.)
tajemné sazeničky (18-8-2012)
nové dárky pro sousedy

soutěž na farmarime - hádání obrázků
v roce 2012: únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad a prosinec
v roce 2013: leden ..

řemesla srovnání
...

Naposledy upravil Zuzik dne 31.01.14 19:27, celkově upraveno 1

Příspěvek Napsal: 31.01.14 18:09 

Obrázek

Milý deníčku,

Farmerama už slaví 4. narozeniny a i když nefarmařím od jejích počátků, za tu dobu se u mě vystřídala spousta sousedů. Posíláme si přání k postupu na farmě, vyměňujeme si dárky (ne vždy je ale možné oplatit dárek každému a proto je přednostně posílám těm, kdo mi nějaký poslal a jsem zklamaná, když na posílání dárků najdu chvilku až pozdě večer a nestihnu je do půlnoci odeslat, protože se mi třeba kousne farma a už to nestihnu).

Bohužel se někteří docela střídají... Tak částečně z nostalgie a jako vzpomínka na ně je tento příspěvek..

Postupně zde budu doplňovat seznamy sousedů.

bývalí sousedé:
-Bella.Th0rne- (mám dojem, že se přejmenovala), -lubo111-, -Mafinek-, apaache, apacheee (Verča, deníčková kamarádka, která bohužel asi přestala hrát a vypadla mi ze sousedů), janabaj, kalva3, Katty:-), Kelinečka.n, klarisekkk, kulisek78, Mirasj73, Nagini2000, nikysek61, Plška (Monča, deníčková kamarádka, která bohužel na čas přestala hrát a vypadla mi ze sousedů), sarkakucerka (sousedila se mnou od 13.2.2012 asi půl roku), Skalicacek, s.m.sky, steveník, vitek9, zmekm

"pohřešovaní sousedé":
amazonka2002 - sousedila se mnou už v únoru 2012 a možná i dříve, sousedily jsme dlouho, kdy mé sousedství opustila bohužel netuším
ann.farmar - tuším, že jsem ji přizvala někdy v roce 2013, když mi vypadl někdo ze starousedlíků, ale už je to také nějaký pátek, kdy mé sousedství opustila bohužel netuším
ferda1 - tuším, že jsme spolu sousedili někdy od roku 2013
Marfy84 - tuším, že jsme spolu sousedili někdy od roku 2013
Mončičák91 - s menší přestávkou jsme spolu sousedily od jejího počátku až do konce (už asi nehraje)
starchy1999 - tuším, že jsme spolu sousedili někdy od roku 2013

Moc mě potěšilo, že se do mého sousedství nastěhovalo i pár milých lidiček, které jsem poznala prostřednictvím deníčků. Jednou z nich je i Monča. Když jsme se staly sousedkami, měla jsem zrovna chvíli času a vytvořila drobný obrázek na uvítanou.

Obrázek

současní sousedé:
_KAI123_ - sousedila se mnou už v únoru 2012 a možná i dříve
adrimek - soused, kterého jsem pozvala do hry 5-9-2012, ale nezobrazil se mi v statistice pozvaných přátel, protože to zrovna nefungovalo
alesr2d2 - zaujala místo po nějakém odpadlíkovi 24.4.2014
blackops - žijeme v přátelském sousedském vztahu už nějaký pátek někdy od roku 2013
berda27 - sousedíme spolu už nějaký čas
bobina1963 - farmaříme spolu už docela dlouho
cechta11 - sousedila se mnou už v únoru 2012 a možná i dříve
davidpel - sousedíme spolu někdy od začátku (možná od 9.?) srpna 2014
dracice-86 - moje druhé já
Euphrasia - moje spolužačka a kamarádka, jak dlouho sousedíme netuším
gabipechova - sousedila se mnou už v únoru 2012 a možná i dříve
honey8211 - tuším, že spolu sousedíme někdy od roku 2013
hvězdička-31 - farmářská polovička a jinak moje ségra, která začala farmařit o něco později než já
choze195 - sousedíme spolu asi od začátku srpna 2014
kecup668 - sousedil se mnou už v únoru 2012 a možná i dříve
LEVIATHAN.LK - to vám takhle přijedu na návštěvu za známým a zjistím, že taky farmaří, nemá skoro žádné sousedy a mně se zrovna uvolnilo místo
lipin - sousedil se mnou už v únoru 2012 a možná i dříve
majkkigett - sousedíme spolu někdy od 2.8.2014
nakietta - Yw - deníčková kamarádka, sousedka od 10.2.2012
radulaaa - sousedíme spolu asi od června 2014
sibila28 - sousedíme spolu jenom krátce a moc se neznáme
sluníčko-33 - moje ségra a dost možná je jedna z mála, kdo je v mém sousedství téměř od počátků mého farmaření ;-) také začala hrát dříve než já
Vaipr - sousedíme od 5.3.2014
viléma22.5 - sousedila se mnou už v únoru 2012 a možná i dříve
Žobka52 - sousedila se mnou už v únoru 2012 a možná i dříve

obávám se, že momentálně není v mých silách aktualizovat

Naposledy upravil Zuzik dne 28.12.17 19:48, celkově upraveno 2

Příspěvek Napsal: 31.01.14 19:28 

Strom moudrosti a runy

Milý deníčku,

jak jistě víš, na mýtince (na kterou je přístup od dosaženého 14. levlu na farmě) máme strom moudrosti. Jeho prostřednictvím dodáváme hvězdičky získané postupem ve hře, z úkolů v družstvu či od Bambulky k aktivaci run moudrosti, které nám poskytují různá zvýhodnění ve hře (efektivnější hnojení, šlechtění, větší kapacitu vodní nádrže apod.), případně umožňují získat nějaký bonus (broskvoň, vyšlechtěné zvíře, floreny).

Pokud se nepletu, tak první runa se mi aktivovala sama - "požehnání krejcary" a podobně to bylo i s runou vázanou k přístupu do parku "královna dekorací", když jsem dosáhla potřebného levlu pro jeho uvolnění.

Obrázek Obrázek

Mezi prvními runami, které jsem aktivovala sama poté, co jsem nasbírala dostatek hvězdiček, byly ty, které otvírají další plochy na mýtince (9.10., 24.10., 3.11. a 6.11.)

Obrázek ObrázekObrázekObrázek

a mezitím než jsem uvolnila všechny plochy jsem se rozhodla nastřádat 200 hvězdiček na otevření cesty na ostrov Bahamarama (otevřen 19.10.), protože vím, že postup na ostrově trvá strašně dlouho.

Obrázek

Vzhledem k tomu jak na sebe runy navazují, aktivovala jsem dále na kmeni runu s broskvoní (8.11.), která rozšířila sbírku stromů na mýtince (mám tady takový menší sad či spíše park s ovocnými stromy, kaštany, zlatými listnáči apod. a chovem zvířátek).

Obrázek

Pokračovala jsem aktivací runy s králíkem lyžařem (tj. sněžným králíkem; 12.11.) - po "přidání dalších run" či spíše po zavedení nějakých dalších a sloučení některých s původními tam přibyla další zvířátka na výběr.

Obrázek

Poté přišla na řadu runa aktivující více BZ na zakázky (14.11.) a následně navýšení kapacity nádrže na vodu (17.11.), takže ta má od těch časů kapacitu 110 l. No a následně přišla konečně na řadu runa s vyšší tržní silou (2.12. - tou dobou nám byl zaveden dynamický trh, takže aktivace této runy trochu ztratila na hodnotě).

ObrázekObrázek
Obrázek

Nějaký čas jsem váhala, jestli neaktivovat runu s bednou XXL, ale nakonec jsem ji nechala na horší časy a pro někoho možná překvapivě jsem aktivovala runu "milý soused" (23.12.), protože mě zajímala ta další, ke které uvolňuje cestu a to je runa "sousedství" (23.12.) umožňující navýšení počtu sousedů. Abych tak řekla, co mě k tomu vedlo - jeden čas jsem měla aktivován premium účet a tou dobou se ke mně přihlásilo pár dalších sousedů, které jsem přibrala k sobě, jenže po konci této výhody mi zmizeli mí dlouhodobější sousedé, po kterých se mi stýskalo a poté, co byl někdo dlouho neaktivní a vypadl mi ze sousedů, zjistila jsem, že ty původní nebudu muset hledat, protože se mi tam zase objeví... tak už je mám zase zpátky a ještě nějaké navíc.

ObrázekObrázek

Mezi dalšími runami, které jsem se rozhodla aktivovat jsou runy směřující k rychlejšímu šlechtění a s většími výsledky... Zatím jsem tedy využila "startovací balíček pro chov králíků" (kamarád králíků; 28.12.) a "rychlochov" (7.1). K aktivaci runy "babyboom" jsem se rozhoupala 26. ledna.

Obrázek
ObrázekObrázek

Nově jsem také aktivovala první runu "kupa hnoje" (13.12.) a navýšila tak kapacitu hnojiště na 110 ks. Následně jsem aktivovala další runu, díky které mám ještě více BZ za postup sousedů - "pomoc od vedle" (11.2.). Již zmiňovanou bednu s nářadím XXL jsem aktivovala 20.2.

Obrázek ObrázekObrázek

Po konci Oxkarů 2012 jsem aktivovala runu "podkoní" (5.3.). Následovala runa "domácí mistr" (14.3.). Jako další jsem aktivovala runu, díky které mám o 10% více BZ za sklizeň polních plodin "zelený prst" (22.3.). 21.4. jsem aktivovala runu urychlující výrobu v dílnách "mistr na dílně" (ve FAQ mistr kutil) a "plameňák" a 26.4. ještě runu "urychlený růst".

ObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek
Obrázek

... takto můj strom moudrosti vypadal z dálky...
(bohužel jsem si zapomněla poznamenat datum, ke kterému to byla aktuální informace)

/obr. zmizel z webu, časem snad dohledám a nahradím/

30.6. aktivace runy "živoucí legenda" (aktuálně doplněna na 28/30)
Obrázek
9.7. aktivace dalšího stupně runy kupa hnoje
16.7. aktivace runy "runa magického stonku" (5x parfém)
Obrázek
9.9. aktivace dalšího stupně runy magického stonku (10x sůl)

Sem ještě doplním přehled dalších později aktivovaných run, o kterých už jsem si asi nedělala poznámky, kdy jsem je aktivovala, ale už aktivovány je mám.

supermlýn (kratší výroba krmiva o 10%)
Obrázek

pekařský mistr (100x sůl, 150x sůl, 250x sůl), mistr džemů (100x žel. cukr, 150x žel. cukr a 250x žel. cukr), rychlopekař (+5%, +10% bodů při výrobě k vylepšení profese), marmeládová mánie a záblesk květinářů (+5%, +10%, +15%, +20%, +25% bodů při výrobě k vylepšení profese)
ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek

školení na řemesla - postupně jsem aktivovala obě runy - aktivující jak SPA manažera, tak alchymistu
Obrázek
Obrázek

z dalších speciálních surovin jsem zatím aktivovala jenom dvě runy u guru zdravého životního stylu (100x bylinkový elixír, 150x bylinkový elixír)
Obrázek

no a pro urychlení profese jsem využila i runy SPA senzace (+ 5%, +10%, +15%, +20%, +25% bodů při výrobě řemeslnických produktů)
Obrázek

Postupně jsem také upgradovala navýšení kapacity vodní nádrže na její současné maximum 300 l a rovněž navýšení kapacity hnojiště na 300 ks hnoje. Rozšířila jsem si také sbírku domácích mazlíčků o tyto šlechtěnce:

svetříková ovce, trpasličí přítel (slípka), upír, miniprasátko, přízemní letec (létající koza), rytířský kůň, odsouzená vrána a malá kachnička.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Využila jsem také pár dalších startovacích balíčků pro chov: milovník ovcí, chovatel (pro chov krav, slepic), chovatel netopýrů, chovatel prasat, chovatel koz, zaříkávač koní a pštrosí farmář.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Tím ale ještě aktivace run z daleka nekončí. Na stromě moudrosti je jich ještě spousta, které čekají, až budu mít dostatek hvězdiček a chuť je aktivovat.

A sice tato informace bývá aktualizována v úvodním příspěvku, ale napíši to i sem ... zatím mám na stromě moudrosti 7 205 hvězdiček, resp. bodů stromu.

Naposledy upravil Zuzik dne 13.07.16 20:53, celkově upraveno 2

Příspěvek Napsal: 31.01.14 19:52 

Obrázek

Milý deníčku,

ráda bych ti teď ukázala, jaké ze stromů mi zdobí farmu a "nesou ovoce", byť ne všechny doslova (třeba duhové mi dělají parádu a mám za ně jenom BZ, protože jsou považovány za dekoraci).

broskvoň - tenhle strom jsem získala po aktivaci runy na stromě moudrosti za hvězdičky,.. ale chvíli to trvalo, protože Bahamarama jich "spolkla" 200 a kde je má člověk pořád brát, že?
Další stromy jsem kupovala průběžně podle toho, jak jsem postupovala ve hře, pár jsem získala také z tajemných sazeniček (o těch ještě bude řeč později), na kole štěstí nebo jako odměnu za splnění úkolů při akcích apod.

základní stromy: jabloň, ořešák, švestka, morušovník, hrušeň, třešeň, pomeranč (ten bych raději viděla na Bahaře, ale co člověk nadělá), kdoule, datlovník, olivovník, mandloň (říká se jí tu madlovník) a cukrový javor
- později sem přibyla ještě řada dříve speciálních stromů: bez, dub, jedle, katalpa
speciální stromy: jinan (z tajemných sazeniček + dárek), magnólie (dárek z obchodovat a darovat), mirabelka (z tajemných sazeniček), vajíčkový strom (z akce), vonící strom (dárky), (dají se získat od 1. levlu), bez černý (z obchodovat a darovat), broskvoň (za runu na stromě moudrosti + z obchodovat a darovat), citronovník (z akce), mléčný strom (z akce), vánoční stromek 2011 (z akce obchodovat a darovat), zlatý listnáč (z tajemných sazeniček a možná i kola štěstí, 1x dárek) (dají se získat od 2. levlu), kaštan (možná z tajemných sazeniček, dárek) (dá se získat od 8. levlu) + buk, jeřáb, meruňku, slaný strom, cukrový strom (něco možná z TS, něco jako odměny za splněné mise při krátkodobých akcích a nebo z obchodovat a darovat)
- další vzácné stromy (před Silvestrem 2017): strom s kozím mlékem, albízie, anjou hrušeň, bříza, bugenvilea, citlivka, drmek, dřín, dub korkový, hloh, jalovec skalní, javor japonský, jedlý kaštanovník, jeřáby břek a oskeruše, kamenná pinie, kowhai, ledová jedle, lípa, lokvát, mišpule, modřín, pichlavý drátový strom, planika, rakytník, sakura, sekvoje, slivoň trnitá, smuťeční vrba, tamaryšek, vistárie, vrby černá a jíva, zlatý déšť, žluté lapacho
stromy na ostrově Bahamarama: avokádo, banánovník, guava, kakaovník, kokosová palma, kumquat, liči, mandarinovník, mango, papája, pitahaya, "švestka" mombín, tomel japonský; acai palma, anona šupinatá, blahovičník citroníkový, cesmína paraguajská, eben černý, kustovnice, makadamie, moringa, pandánová palma, rajčenka, strom hroznu moře, strom pitomba
- ze speciálních granátové jablko (z tajemné sazeničky), pistácie (z akce obchodovat a darovat), juvie (z tajemných sazeniček) a hvězdný strom (z nových úkolů pro Baha) + akácie, amherstie, baobab, budhova ruka-strom, clausena wampi, delonix královská, garcinie, kanagana vonná, kustovnice, ledvinovník západní, mangrovník, muškátovník, mýdelník, myrhovník, nektarinkový strom, nolina, papouščí strom, rohovník, rolinia, salaka jedlá, santalovník, tamarindový strom
stromy v parku: duhový strom, jarní strom, netopýří strom (z děsivky) + vánoční stromek (dekorace na obláčku v nebi)

zatím stále postrádám: hvězdičkový strom (kdysi z tajemných sazeniček), ambroň, diospyros, leucadendron stříbrný, pabuk jižní, štědřenec, tis, vrba jižní + na Baha cicemek čínský, tiki strom, voskovník, zlatolist obecný..
a netuším, zda jsem nezapomněla ještě nějakou novinku

při troše štěstí jsem na žádný stromek nezapomněla ;-)

oblíbenci (se starou grafikou): kvetoucí broskvoň (než nasadí na plody), jabloň a hrušeň za plodu, datlovník a cukrový javor asi ve všech fázích růstu, kokosová palma než dozrají plody, mandloň než začne kvést, parfémovník před tím než začne plodit a až odplodí (hotové parfémy), kvetoucí mirabelka a plodný kaštan no a vévodí jim kvetoucí kakaovník!

Obrázek

Naposledy upravil Zuzik dne 28.12.17 22:27, celkově upraveno 9

Příspěvek Napsal: 31.01.14 23:21 

Obrázek

Milý deníčku,

na tomto místě bych ti chtěla povědět něco o tom, co všechno na farmě chovám. Možná se tomu budeš divit, na české poměry je to totiž trošku zvláštní sbírka chlévů. Část z nich jsem získala koupí v obchodě (s postupem se otevíraly nové a nové možnosti, co si přikoupit), další jsem získala z tajemných stájí, při akci obchodovat a darovat nebo z krátkodobých akcí, kde byly jako odměna.

Takže mám chovy pro všechna zvířátka, pro která se dají koupit za krejcary -výběhy/chovy/stáje/voliéry atd. + nějaké speciální. Teď si možná říkáš, k čemu mi to asi všechno je. Já si to občas také říkám. Některá zvířátka jsou přínosem také pro výrobny (o těch ještě bude řeč).

Z těch tradičnějších chovů mám vepříny (prasečí chlívky), kravíny, ovčíny, koňskou stáj, králičovny (králikárny), kachňáky, kurníky, krůtníky, včelí úly, méně obvyklý chov ryb a chov oslů (oslí stáj)… a málem bych zapomněla na kozy a přitom kozích chlívků mám taky pár. Z těch (na české poměry) méně obvyklých chovů jsem získala ještě paví výběh, pštrosí výběh a bobří hrad.

ObrázekObrázekObrázek

Z těch speciálních chovů (i v rámci farmy) mám: možnost chovat klokany (klokaní výběh), kočky (obydlí pro kočky), křečky (obydlí pro křečky), lišky (liščí nora), losy (losí ohrada), medvědy (obydlí pro medvěda), motýlky (motýlí dům), netopýry (netopýří jeskyně), orly (orlí hnízdo), pavouky (pavučina), skunky (obydlí pro skunka), soby (stáj pro soby), sovy (soví klec), světlušky, sviště (kotec pro sviště), veverky (doupě veverek)

Obrázek

Na ostrově Bahamarama mám ještě k dispozici ohradu pro velbloudy, terárium pro anakondy, krásnou voliéru s papoušky a několik výběhů - s opicemi, se slony a lenochody.

Obrázek

STARŠÍ PŘÍSPĚVKY K TÉMATU:

Deníčku, tak jsem 1-1-2012 za soutěžní příspěvek s vánočním příběhem získala světlušky!!! juchů...

Obrázek

Další obrovskou radost jsem měla 10. ledna, kdy se mi podařilo postavit si svou první vlastní netopýří jeskyni a tato radost byla ještě prohloubena o den později, kdy mi Pachmina poslala jeskyňku, takže mám najednou dvě! Netopýrků mám ale žalostný nedostatek, takže jsem hrozně ráda, že je mám obě. O pár dní později mě překvapila Lucye632, která mi poslala slíbenou magnólii a ještě jako překvápko losíky! Chvíli jsem je měla na farmě dokonce 3x, protože jsem je sháněla během akce obchodovat a darovat pro sestru a .SilverAngel. mi jedny poslala jenom tak pro radost, když viděla, že se na ně ptám na foru a já akorát chvíli před tím slíbila jedné hráčce vyměnit je za kaštan. Akorát mi je poslala, takže jsem ji nechtěla zklamat a když se mi konečně povedlo dostat ji na seznam přátel, neposlala jsem je zpátky, ale poslala ten kaštánek.. No a nebýt toho, že s další akcí tajemné stáje přibyly do hry sovičky, které se mi strašně moc líbí, tak bych už měla v chovu snad všechna zvířátka, která mohu chovat na farmičce i na ostrově do dosažených levlů (pokud jsem teda na některé zvířátko nezapomněla).

Už je to hodně dávno, co jsem aktualizovala tento příspěvek a za ten čas se toho spousta změnilo - hlavně několik chlévů původně dostupných z tajemných stájí/příbytků se se zavedením šlechtění už dá koupit běžně za krejcary - např. obydlí pro myš, stáj pro soby nebo žabí rybníček
ObrázekObrázekObrázek

původně podivuhodné výběhy, nyní ke koupi za krejcary (na farmě): obydlí pro kočky, obydlí pro medvěda, obydlí pro myš, psí bouda, stáj pro soby, výběh pro chameleona, žabí rybníček
a nové výběhy: kukaččí domov, výběh pro husy.. některé jde koupit za floreny (motýlí dům, orlí hnízdo, klokaní výběh, soví klec, obydlí pro skunka, doupě veverek)

z novějších stájí na farmě: bizoní ranč, chlívek pro kamzíka, obydlí pro ježka, příbytek pro krtka, sokolí hnízdo, výběh pro ptakopyska

z novějších stájí na Bahamaramě (po aktivaci v opičím chrámu): voliéra pro tukany, výběh pro koaly

ze speciálních výběhů na Bahamaramě: bazén pro kraby, jezírko pro hrochy, jezírko pro humry, jezírko pro plameňáky, jezírko pro vodní dráčky, výběh pro mravenečníky, výběh pro pandy červené, výběh pro tučňáky, výběh pro tygry, výběh pro žirafy

(pár dalších novinek mi chybí jak na farmě, tak na Baha)

Naposledy upravil Zuzik dne 28.12.17 23:40, celkově upraveno 5

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další

Obsah fóra » Hráčské deníky - SOUTĚŽ » FARMERAMA - Deníky farmářů